На Тернопільщині учні вивчатимуть історію із стенду про вояка Дивізії «Галичина»

21.08.2017 20:51
Зображення 1 / 7 Використовуйте клавіші для перегляду
У суботу, 19 серпня 2017 року, у с. Малий Ходачків Тернопільського району було відкрито пам'ятний інформаційний стенд бійцю дивізії «Галичина» Теодору Барабашу. Ініціював відкриття стенду голова іспанської громадської організації УПА «Воля», представник ВО «Свобода» в Іспанії Іван Вовк.

Участь у заході взяли родина Барабашів, місцеві жителі, учасники російсько-української війни, голова Тернопільської районної організації ВО «Свобода» Роман Наконечний, голова Тернопільської міської організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра, заступник голови ВО «Свобода» Олег Панькевич, голова Української патріотичної асоціації  «Воля» Іван Вовк, керівник Служби ВО «Свобода» з питань національної пам’яті Михайло Галущак, а також активісти Тернопільського осередку ВГО «Сокіл» та ГО «Резерв Дивізії «Галичина» зі Львова.

Націоналісти урочисто відкрили пам'ятний інформаційний стенд у приміщенні Малоходачківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (Тернопільський район) і наголосили, що історію своїх героїв мають знати не лише освітяни і жителі Малого Ходачкова, але й всі українці.

«Це ще один маленький, проте рішучий крок до визнання героїв-дивізійників, які боролися за вільну і соборну державу ‒ це культурно-ідеологічна місія, яка покликана інформувати населення, нагадувати про чин, завдання та героїв, полеглих у боях за вільну і незалежну Україну!» ‒ наголосив заступник голови ВО «Свобода» Олег Панькевич.

Іван Вовк під час виступу зазначив, що Теодор Барабаш зробив великий внесок у розвиток української спільноти в Іспанії. «Він став доктором гірництва на Піренейському півострові, працював у міністерстві гірничої промисловості Іспанії, був знаною і поважною людиною не лише серед українців. Назавжди запам’ятаються його слова із Декалогу українського націоналіста, які він полюбляв мені повторювати: «Про справу говори не з ким можна, а з ким треба». Його улюбленою піснею була: «Чути кру-кру-кру, в чужині умру...». Не маємо права забувати таких людей – ця пам’ять не для нього, а для нас», - зазначив Іван Вовк.

Учасник російсько-української війни, історик Михайло Галущак у коментарі зазначив, що, коли українці не мали своєї держави, то, як це показує історія, доволі часто воювали один проти одного у складі армій інших держав. «Так було під час Першої і Другої світових війн. Це той урок з історії, який ми завжди повинні пам’ятати. Для того, щоб ми не воювали у чужих арміях – маємо мати свою державу», - наголосив свободівець.

Голова Тернопільської міської організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра та голова Тернопільської районної організації ВО «Свобода» Роман Наконечний щиро подякували за можливість бути причетними до цього заходу і висловили неабияке бажання у майбутньому відкривати подібні інформаційні стенди по всій області, у кожному населеному пункті, аби кожен зумів пізнати дух і велич минулого, почерпнути для себе корисну інформацію, а також не забувати своїх героїв, які віддали власне життя за краще і світле майбутнє України.

Під час заходу Залізним хрестом було нагороджено учасника московсько-української війни, пораненого у Пісках, активіста ГО  «Резерв Дивізії «Галичина» Василя Здирка («Хмара»). 

Родина Теодора Барабаша висловила подяку за підтримку в організації заходу УПА «Воля» з Іспанії, місцевим митцям та активістам, Львівській і Тернопільській обласній організації ВО «Свобода», Галицькому братству вояків Дивізії «Галичина» та ГО «Резерв Дивізії «Галичина».

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 9 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Миколай10 вересня 2017 23:51 Відповісти IP:  91.207.245.--- Дійсно, українці були в різних арміях, але у складі вермахту була УКРАЇНСЬКА дивізія. Хай хоч одна промосковська [***] назве мені таку дивізію в серисері. Ніхто незвернув увагу на те що по різному було ставлення до українців у тих арміях. До того як попали на передову дивізійників довго навчали війсковій майстерності а от на відміну у сересерівскій армії ненавчених, неозброєних, не переодягнаних кидали на вірну загибель на передову, просто на знищення. Я казав вєлікій жуков - баби єщо наражают. МЕРЗОТНИКИ! Для того аби наші люди не гинули за інтереси інших народів, треба сьогодні відстояти свободу. Будь яка імперія це війна. У 1940 році фіни відстояли свою незалежність і тому білше їхні сини і онуки не вмерали за чужі інтереси, тай жувуть незрівнянно краще від тих хто залишився у ярмі
 • Миколай10 вересня 2017 23:50 Відповісти IP:  91.207.245.--- Дійсно, українці були в різних арміях, але у складі вермахту була УКРАЇНСЬКА дивізія. Хай хоч одна промосковська [***] назве мені таку дивізію в серисері. Ніхто незвернув увагу на те що по різному було ставлення до українців у тих арміях. До того як попали на передову дивізійників довго навчали війсковій майстерності а от на відміну у сересерівскій армії ненавчених, неозброєних, не переодягнаних кидали на вірну загибель на передову, просто на знищення. Я казав вєлікій жуков - баби єщо наражают. МЕРЗОТНИКИ! Для того аби наші люди не гинули за інтереси інших народів, треба сьогодні відстояти свободу. Будь яка імперія це війна. У 1940 році фіни відстояли свою незалежність і тому білше їхні сини і онуки не вмерали за чужі інтереси, тай жувуть незрівнянно краще від тих хто залишився у ярмі
 • Артур Юрич4 вересня 2017 10:14 Відповісти IP:  83.170.228.--- Вы, немецкие гниды! Правильно вас СССР пиздовало! Да так, что аж пятки сверкали!!!
 • Артур Юрич4 вересня 2017 10:14 Відповісти IP:  83.170.228.--- Вы, немецкие гниды! Правильно вас СССР пиздовало! Да так, что аж пятки сверкали!!!
 • ЛЕВ21 серпня 2017 22:55 Відповісти IP:  188.230.60.--- Дякую діду, що давив москальську "гнiду"!
 • Артур Юрич4 вересня 2017 10:16 Відповісти IP:  83.170.228.--- Твой дед был гнидой и крысой!!! Как и ты сам!!!
 • Миколай10 вересня 2017 23:31 Відповісти IP:  91.207.245.--- Ти і є той щур що слугує московським ординцям.
 • Курт21 серпня 2017 21:24 Відповісти IP:  188.116.11.--- І Дивізія СС Галичина і Червона Армія були арміями чужих держав. На жодній з них неможливо обєднати країну. Кожен з місця свого проживання потрапив в ту чи іншу і бачив у ній відстоювання своєї землі від нападника. Немає абсолютно правих одних і неправих інших.
  Якщо Україна дорога, це потрібно зрозуміти. Ветерани повмирали і помирились. Хто сварить сьогодні?
 • Миколай11 вересня 2017 00:04 Відповісти IP:  91.207.245.--- Так то воно так, але чому одних треба памятати а інших що, забути? Полеглих за московську орду всюди є памятники а ті що загинули за іншу імперію не мають на це право? Примирення може бути лише при однаковому відношенні до жертв тієї війни.

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram