Пропорційна система та відкриті списки: експерт назвав позитиви нових виборчих ініціатив

Те, що Верховна Рада сьогодні ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, у якому передбачено запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до ВР, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах, є, безумовно, позитивною тенденцією.

Про це у коментарі «Вголосу» наголосив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

«Система виборів із відкритими партійними списками насамперед дозволить суттєво мінімізувати адміністративний вплив на виборах, – зазначив Ігор Коліушко. – Також це дасть можливість виборцям голосувати не тільки за партію, а й знаходити кращого кандидата у списку цієї партії й голосувати за прізвище цього кандидата. Окрім того, завдяки відкритим виборчим спискам вдасться підвищити якісний склад представницьких органів. А ще це сприятиме створенню умови для розвитку партій, адже знижуватиметься рівень внутрішньої корупції, посилиться рівень підзвітності, а також зросте необхідність розбудови партійних структур на місцях».

Проте, за словами Ігоря Коліушко, уже сьогодні говорити про якісь надзвичайно позитивні наслідки від прийнятого рішення надто рано. «Це тільки перше читання, – додав він. – Чи буде друге читання та остаточне ухвалення закону і чи не змінять його до другого читання, цього ще ніхто не знає. Так що побачимо».

Нагадаємо, що сьогодні, 7 листопада, парламент ухвалив в першому читанні проект Виборчого кодексу. Проект передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm