Вали у свою «бандерівщину», дурепо, ти російську мову не можеш вивчити: у Харкові стався мовний скандал

Покупці одного з супермаркетів у Харкові обурилися через те, що продавці почали розмовляти з ними українською мовою.

Про це повідомляє «Місто Х».

«Нещодавно нам надійшла із Києва вказівка: всі фрази, які говорять касири, типу «картка є? пакет потрібен?» - вимовляти українською мовою. Персоналу, звичайно, незвично, але діватися нікуди. Здивувало те, що нововведення викликало хвилю обурення у покупців», - розповіла співробітниця магазину Тетяна.

За словами дівчини, постійні покупці з когорти інтелігентних підходили з квадратними очима і цікавилися: «А що це у вас українською заговорили?».

«Були і відверті хами з реакцією «вали в свою бандерівщину»,«ти що дурненька? російську мову вивчити не можеш?» (цитую дослівно). Навіть скарги писали. Якщо чесно, ми такої реакції не очікували», - підсумувала Таня.

Нагадаємо, як писав «Вголос»,  депутати Київради підтримали Проект рішення голови фракції ВО «Свобода» Юрія Сиротюка «Подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині» – документ, який має на меті зупинити мовну дискримінацію українців у громадському обслуговуванні й закріплює конституційне право на першочергове одержання послуг рідною мовою.

В інтерв’ю «Вголосу» автор Проекту рішення, «свободівець»  Юрій Сиротюк розповів, про що саме йдеться у цьому документі? У яких сферах побуту його застосовуватимуть? Кого зобов’яже документ розмовляти українською? І чи справді має він дискримінаційний характер, як про це уже заявили представники «руського міра»?  
 

«Вголос»

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 16 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Харків5 травня 2017 01:10 Відповісти IP:  109.87.11.--- Відомо, що свобода вибору мови спілкування в міському комунікативному просторі – це фікція. Людина, яка хоче говорити українською в публічній комунікації зросійщеного міста, має до вибору лише дві стратегії мовної поведінки – або пристосуватися до оточення і перейти на російську, або ж протистояти диктатові середовища і зберігати вірність рідній мові. Повсякчас протистояти оточенню нелегко, тому більшість носіїв української мови, зокрема й тих, хто переїздить до великого міста з українськомовних сіл і містечок, у позародинному спілкуванні переходять на російську. Відтак урбаністичні середовища досі лишаються потужними центрами русифікації й денаціоналізації українців.
  Так, сьогодні багато хто говорить: в країні поширені дві мови, чому ж не надати їм рівні права, а там нехай кожен сам вибирає, якою з двох мов йому говорити. Однак теза про вільний вибір мови спілкування — це фікція. Мовне середовище у нас у містах російськомовне, воно створює психологічно комфортні умови для російськомовної частини населення і дискомфортні для тих, хто зберігає вірність українській мові. Український досвід засвідчує, що поширення в одній країні двох мов, кожна з яких претендує на охоплення всіх сфер суспільного життя, не може бути гармонійним, а становить джерело постійної напруги і конфлікту.
  Що насправді означає українська двомовність? Це спадщина нашого колоніального минулого, вона сформувалась під дією імперських чинників і є перехідним етапом від української до російської одномовності, до остаточної втрати своєї культури, історії, традицій, тобто злиття з російським етносом. Тому немає жодного сумніву в тому, що проект «збереження і захисту російської мови та культури» в Україні є, за словами Андруховича, проектом реального збереження і дальшого функціонування імперії.
  У соціолінгвіста Тетяни Бурди є цікаві дані щодо двомовності українців. Фактично до осіб, котрі поперемінно користуються обома мовами, належать переважно українці, абсолютна ж більшість українських росіян віддає перевагу вживанню однієї мови, російської. Це свідчить, що імперські звички росіян і українців й імперські стереотипи на території колишньої колонії не зникли. І будьте певні— не лише у мовному питанні. Це дуже небезпечно для становлення української нації.
  Сьогодні вже цілком очевидно, що Росія не відмовиться від культурної експансії в Україну, що вона прагнутиме зберегти той рівень асиміляції, а відповідно і психологічного впливу на українське населення, якого досягла в попередню добу, і що вона має для цього великі можливості. Та й з суто прагматичних мотивів, хіба не прагнутиме Росія контролювати такий колосальний ринок для реалізації продукції свого маскульту, який дає їй Україна? Так що українська двомовність відповідає не українським, а російським інтересам. © Лариса Масенко
  1. Ніякого вільного вибору спілкування мови в Україні немає. У зросійщениих регіонах україномовний завжди відчуваає: дискримінацію, тиск та дискомфорт. А держава НІЧОГО не робить, щоб ЗАХИСТИТИ Україномовних в УКРАЇНІ які піддаються такії дискримінації у зросійщених регіонах! А деякі україномовні українці свідомо чи несвідомо цього не розуміють коли толерують мову окупанта.
  2. І взагалі чому Француз, Росіянин, Поляк, Чех , Румун завжди МОЖУТЬ чути, бачити, СКРІЗЬ у всьому ПУБЛІЧНОМУ житті навколо себе СВОЮ рідну МОВУ, СВОЄЇ Країни?! Може ВИМАГАТИ у своїй країні, щоб з ним спілкувалися ЙОГО мовою, мовою його КРАЇНИ, А Українцю це є заборонено?! Українці не є люди?! Чому така дискримінація?! Чим Українці гірші?!
 • фіма23 квітня 2017 10:41 Відповісти IP:  107.167.104.--- МОСКОВОЯЗИКИХ "УКРАЇНЦІВ" ПОЗБАВЛЯТИ ГРОМАДЯНСТВА !!!
 • фіма23 квітня 2017 10:37 Відповісти IP:  107.167.104.--- КАЦАПАМ ВІДКРИТИ ДОРОГУ НА КАЦАПСТАН !!!
 • Жую кальмара22 квітня 2017 11:08 Відповісти IP:  91.196.193.--- Мені якось срать на все це написане тут. Я як перейшов кілька років тому на українську, так і зараз спілкуюся українською. Харків'янин. 25+років, прибуток вище середнього. Жодних проблем.
 • Харків5 травня 2017 01:15 Відповісти IP:  109.87.11.--- А IP реєстрація в тебе Київська. Дивно, так?
 • Лена22 квітня 2017 09:21 Відповісти IP:  95.164.56.--- Раньше те кто говорил на украинском определялись как селяне в крупных городах. Теперь будут идентифицироваться как прислуга. Насильно не нужно делать такие вещи. Медленно но все и так идёт к естественной украинизации народа через его национальное самоопределение. И вот когда человек САМ захочет говорить на украинском - это и будет результат. П.с. Я знаю оба языка, ничего не имею против украинского. Но живя в Киеве признаю что 99% социума (работа, друзья, курсы) русскоязычны. Утверждать обратное - лицемерие автора.
 • фіма23 квітня 2017 10:40 Відповісти IP:  107.167.104.--- ОКУПАНТИ ОРДИНСЬКІ НЕ ЗБИРАЮТЬСЯ ДО МОКСЕЛЮ !!! МОСКОВИТАМ ОГОЛОСИТИ БЛОКАДУ !!! НЕ ФІГ ЇМ ТУТ ШАСТАТИ !!!
 • Факт 21 квітня 2017 20:32 Відповісти IP:  82.145.220.--- "Російськомовні щелепи" чи то не вміють, чи то не люблять говорити по-українськи, але дуже люблять жувати усе українське...
 • отож21 квітня 2017 20:26 Відповісти IP:  109.86.241.--- Головне те, що після Майдану не відбулася справжня помста над ватниками, і проросійськими політиками і чиновниками. Порошенко знюхався з ватниками і всіляко заважає природному ходу подій
 • фіма23 квітня 2017 10:45 Відповісти IP:  107.167.104.--- МОСКАЛІ З ЖИДАМИ ЗАВЖДИ БУЛИ ПРОТИ УКРАЇНЦІВ !!! ВСІ ПРО ЦЕ ЗНАЮТЬ.
 • НЕО21 квітня 2017 19:24 Відповісти IP:  195.22.113.--- Де ж це видано щоб в Украні українською мовою розмовляли)).Розумний нічого не скаже а оркодятлів не варто слухати.
 • Світлана- Рівне.21 квітня 2017 17:41 Відповісти IP:  185.42.130.--- пригріли по Україні тисячі кацапоорків,дуже добрі хочемо бути, співучі, милосердні а кацап не дрімає і готовий у будь яку мить встромити ніж у груди!.Не забуваймо що йде війна.
 • Оля22 квітня 2017 07:52 Відповісти IP:  176.122.125.--- Дебил
 • ультрас21 квітня 2017 17:21 Відповісти IP:  178.210.150.--- в Україні заговорили українською,а кацапам мозок разом з щелепами зводить-заговорили на китайській мові ніхтоб не здивувався...
 • Запис з камер21 квітня 2017 16:07 Відповісти IP:  149.202.98.--- Відпустили жінку, яка добивала українців на сходах під час розгону москалями і тітушками проукраїнського мітингу у Харкові. На що сподівались?
 • Володимир22 квітня 2017 01:21 Відповісти IP:  95.108.133.--- Прикро що всі народи які були під московським Ігом повинні говорити по російський,а ще багато наших запроданців під час союзу посилали дітей в російські школи і перехрещувались в москалів!Найбільше це стосується східних областей де українців виморвили голодом! Так що русифікувати Україну почали з сходу,а з 50- тих років почали масово відкривати російські школи ,а багато українців розмовляючи з росіянами мають звичку переключитися на російську хоча жоден москаль на українську непереключиться це про Західну Україну. Я зауважив що навіть в україноросійських сім'ях по українськи не можуть говорити.Не знаю можливо їм щось пороблено бо з народження живуть на Україні а мови вивчити не можуть!

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm