У Маріуполі побільшає української мови

Департаменту освіти Маріупольської міської ради Світлана Добровольська представила проект рішення «Про присвоєння статусу україномовних школам №10 і 34».

Про це інформує прес-служба Маріупольської міськради.

«Це питання ми обговорювали з батьківською громадськістю. І вже з початку нового навчального року першокласників у цих школах будуть набирати в українські класи», - зазначила доповідач.

У 10-й школі з 1 вересня 2017 року планується відкриття 5 перших класів з українською мовою навчання загальною чисельністю 140 учнів. До речі, в цьому навчальному закладі з листопада минулого року працює «Школа майбутнього першокласника», яку відвідують 128 дітей, батьки яких написали заяви в 1 клас з українською мовою навчання.

У 34-й школі поки діє 5 україномовних класів. Вже наступного року планують відкрити тут два перших і десятий клас з українською мовою навчання.

Світлана Добровольська додала, що учні класів, де навчання відбувається російською мовою, за бажанням, можуть перейти до українських.

 

«Вголос»

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 3 +

КОМЕНТУВАТИ

 • патриот19 травня 2017 17:15 Відповісти IP:  77.45.205.--- Украинского языка нет есть иржик бредовая смесь польско-русского-еврейкого.
 • Харків19 травня 2017 15:28 Відповісти IP:  109.87.11.--- "Побільшає"..
  ЇЇ там взагалі НЕМАЄ! Лицеміри! Кажіть ПРАВДУ такою якою вона Є!
  Може 3 % зі 100% - якщо буде то пощастить.
  Повна дискримінація україномовних в Маріуполі! І не лише там.
 • Харків19 травня 2017 15:32 Відповісти IP:  109.87.11.--- Подивіться ПРАВДІ у ВІЧІ!
  Даю оригіналну цитату Лариси Масенко - український мовознавець, доктор філологічних наук, професор, академік АН ВШ України.
  Міфічна «двомовність» Маріуполя
  З власних вражень нещодавнього перебування в Маріуполі можу сказати, що російська мова тут панує і в міській комунікації, і в рекламі, і в місцевих ЗМІ, і на книжкових розкладках тощо. Українська мова не лише витіснена в ґетто, її нерідко сприймають як іноземну, та ще й як непотрібну іноземну: офіціантці в кав’ярні довелось перекласти слово «рахунок», бо вона його не розуміла, в службі таксі, почувши українську, здивовано запитали «Вы звоните из Мариуполя?», на лекції в Приазовському державному технічному університеті на згадку про російську агресію можна було почути репліку із залу «Да кому нужна эта ваша Украина?».
  ОТАКА «ДВОМОВНІСЬ» панує в Маріуполі, але це анітрохи не заважає місцевому депутатові повторювати на замовлення московських ЗМІ казку про «утиски» російськомовних в Україні.
  Зрештою, мета і джерела впливу чергової активізації «захисту» російської мови з боку представників «Опоблоку» цілком очевидні.
  Менш зрозумілою є позиція деяких українських гуманітаріїв, які вбачають загрозу націоналістичної диктатури в нинішніх вимогах науковців і громадських активістів ухвалити врешті-решт мовний закон, який би припинив подальшу русифікацію країни і забезпечив українській мові її реальний, а не декларативний статус державної.

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram