Російські банки не можуть виводити кошти з України, - фінаналітик

Контрольовані урядом РФ банки на початку року займали 8,8% активів банківської системи, разом з банками приватного російського капіталу - це було не більше 15%. Інша статистика (звідкись виникла цифра 40%) – суцільна брехня.

Про це у коментарі «Вголосу» сказав головний фінансовий аналітик агенції «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран.

За його словами, варто розрізняти банки з російським капіталом, які контролює безпосередньо уряд, і приватні. Останні мають різні мотиви присутності на українському ринку. Одні обслуговують свої дочірні компанії (що працюють у сферах телекомунікацій, мережі АЗС, нафтопереробці та ін.), інші самі ховають свій капітал в Україні від Кремля.

«Також поширювалась інформація, ніби банки з капіталом із РФ активно вивозять з України гроші, а їх власники отримують великі дивіденди. Насправді, останні три роки ситуація була протилежна: ці банки працювали збитково. А вивести кошти з України легально вони не можуть через наявність валютних обмежень з боку НБУ та свій збитковий бізнес в Україні», - підкреслив аналітик.

Водночас, він зазначив, що підтримує запропоновані Нацбанком санкції: «Вони цілком і повністю адекватні ситуації та вітчизняному законодавству. Санкції мають трохи егоїстичний характер, і вони можуть зменшити відтік капіталу у період політичних весняних істерик», - вважає Віталій Шапран.

 

«Вголос»

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 1 +

КОМЕНТУВАТИ

  • Віта17 березня 2017 17:16 Відповісти IP:  188.0.89.--- Як автор переймається долею російських банків. А як Росія поступила з українськими банками в окупованому Криму ? Звідки таке милосердя до ворога?

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://pix.my/Yo8xxrhttp://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm