Кількість українських класів у Криму зменшилася у десятки разів

В анексованому Криму з 2013 року у 36 разів зменшилася чисельність учнів, які здобувають освіту українською мовою, а кількість класів з українською мовою навчання за три роки скоротилася в 31 раз – свідчать результати моніторингу Кримської правозахисної групи з питань доступу до освіти рідною мовою в Криму.

«У 2013 році в Автономній Республіці Крим 13589 осіб здобували освіту українською мовою, тоді як в 2016 році число таких учнів знизилося до 371. Відповідно – кількість класів з українською мовою навчання за три роки скоротилася в 31 раз», – йдеться в повідомленні КПГ.

За даними правозахисників, на момент анексії в Криму російською мовою навчалося 90,7% учнів, що підтверджує той факт, що «російськомовне населення Криму до початку окупації Криму Росією не відчувало проблем із використанням рідної мови».

У КПГ додали, що ці відомості про дискримінацію українців у доступі до освіти українською мовою на півострові були передані в Міжнародний суд у Гаазі як частина доказової бази у справі «Україна проти Росії» про порушення Росією Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Криму.

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 1 +

КОМЕНТУВАТИ

  • Гость21 квітня 2017 19:15 Відповісти IP:  95.104.220.--- Зачем крымчанам изучать украинский язык?
    Во-первых, практически никто из выпускников крымских школ не поедет учиться в учебные заведения на Украину, так как в России первое высшее образование - бесплатное, гарантированно бесплатное, а не на словах, и не надо платить за поступление; во-вторых, российские ВУЗы дают качественное обучение.
    А, посему, украинцы, которых в общем проживает в Крыму около 260 000 человек, не желают учить своих детей в украинских классах. Сами не желают - не выгодно. Понимаете, не выгодно. Выгодно поступить после школы в университеты Москвы или Питера.
    Р.С. Замечания принимаю, но отвечать не буду, так как сама закончила два института на Украине и работала в этой же сфере.

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram